Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Toptan Ay Çekirdeği

 

Ay çekirdeği, onlarca yıldır popüler bir atıştırmalık kuruyemiş olmuştur. Protein ve vitaminler açısından zengindirler ve ay çekirdeğini diyetinize dahil etmek için ideal bir atıştırmalık yapar. Ay çekirdeği çiğ veya kavrulmuş olarak yenebilir. Ay çekirdeği faydası saymakla bitirilemez. Eğer toptan ve uygun fiyatlı bir şekilde ay çekirdeği satın almak istiyorsanız toptan alım seçeneklerini gözden geçirmelisiniz.

 

 Toptan Ay Çekirdeği Satın Alımı

 

 Ay çekirdeği lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalıktır. Ayrıca salatalara, çorbalara ve diğer tariflere harika bir katkı sağlarlar. kuruyemistoptan.com toptan ay çekirdeği ile organik ay çekirdeği veya kavrulmuş tuzlu ay çekirdeği gibi toplu kuruyemiş ürünlerinde ve ayrıca organik siyah ay çekirdeği toptan fiyatlarla en iyi fiyatları bulacağınız bir toptancıdır!

 

 Toptan kuruyemiş alımı yapmak her aman perakendecilerden aldığınızdan çok daha ucuza gelir. Eğer sıkı bir tüketiciyseniz ve marketlerden aldığınız miktarlar size yetmiyorsa toptan alımları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu alımlarda büyük tasarruflar da elde edersiniz. İndirimli fiyatlardan toptan kuruyemiş alımı yapabilirsiniz.

 

 Ay Çekirdeği Kalori

 

 Ay çekirdeği iyi bir protein ve lif kaynağıdır ve hareket halindeyken yemek için harika bir atıştırmalıktır. Tuzsuz kabuklu ay çekirdeği kalori (1 kase) içinde yaklaşık 170 kadar kalori mevcut. Her gün yemeniz gereken kalori miktarı yaşınıza, cinsiyetinize ve fiziksel aktivite seviyenize bağlıdır. Çocuklar, hamile kadınlar ve yaşlılar diğerlerinden daha fazla kaloriye ihtiyaç duyar. Birkaç farklı boyutuna göre ay çekirdeği için kalori dağılımları:

 

1/4 su bardağı (29 gr): 170 kalori

 

1/4 su bardağı (48 gr): 340 kalori

 

5 yemek kaşığı (43 gr): 340 kalori

 

 

 Ay Çekirdeği Faydaları

 

 Ay çekirdeği mükemmel bir protein, lif, mineral ve vitamin kaynağıdır. Bu minik çekirdekler aynı zamanda iyi bir E vitamini ve B vitaminleri olan tiamin, niasin, folat ve riboflavin kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir demir ve potasyum kaynağıdırlar. Ay çekirdeği, kandaki kolesterol seviyelerini düşürerek kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabilecek iyi bir fitosterol kaynağıdır. Bazı araştırmalar, günde 3 gram fitosterol tüketmenin, altı ay veya daha uzun bir süre boyunca LDL ("kötü") kolesterol seviyelerini yüzde 10'a kadar azaltabileceğini göstermektedir.

 

 Ay çekirdeğindeki antioksidanlar, yüksek tansiyonu olan tip 2 diyabetli kişilerde tansiyonun düşmesine yardımcı olabilir. Ay çekirdeği faydaları saymakla bitmez. Bir diğer faydası ise ruh halini ve iştahı kontrol etmeye yardımcı olan bir beyin kimyasalı olan serotonin üretimine yardımcı olan bir amino asit olan triptofan içermesidir.

 

 Ay Çekirdeği Fiyatı

 

 Çin ve Hindistan'da artan ayçiçeği talebi nedeniyle ay çekirdeği fiyatı yüksektir. Hindistan'da ay çekirdeği fiyatı geçen yıldan bu yana yaklaşık %20 arttı. Şu anda eğer perakende bir şekilde almayı düşünürseniz bir kilogramlık ay çekirdeği fiyatı değişkenlik göstermektedir. Ay çekirdeği fiyatları yerli ve ithal olmasına göre de değişiklikler gösterir. Toptan bir şekilde almayı düşünüyorsanız normalde aldığınızdan çok daha düşük miktarlara satın alabilirsiniz.

 

 Ay çekirdeği üretimi ağırlıklı olarak Rusya, Ukrayna, Fransa ve İspanya'da yoğunlaşmaktadır. Çin aynı zamanda önemli bir üreticidir, ancak iç tüketim ve işleme kapasitesindeki sınırlamalar nedeniyle mahsulünün tamamını ihraç etmemektedir. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan ay çekirdeği üretimi de etkilendiği için bu ithalata yansımıştır. Sonuç olarak ay çekirdeği fiyatları artış göstermiştir. Ay çekirdeği fiyatları geçen yıla oranla ciddi miktarda artmıştır. Ancak yine de ay çekirdeğini ucuz fiyatlara almayı düşünüyorsanız bunun için en iyi seçenek kuruyemistoptan.com gibi toptancılardan en az 5 kilogramlık paketler ile satın almayı tercih edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.